Właściciele ogrodów często nie wiedzą, ile wody potrzebują rośliny lub nie mają czasu na ich regularne nawadnianie. Rozwiązaniem jest założenie automatycznego systemu nawadniającego.

Inwestycja, która się zwróci

Możliwość ustawienia dowolnego czasu podlewania oraz dobranie zraszaczy do rodzaju podlewanych roślin daje duże oszczędności. Zużycie wody po zainstalowaniu zraszaczy i linii kroplujących może spaść nawet o połowę. Instalacja włączy się i wyłączy w wyznaczonym momencie, dozując odpowiednią ilość wody dla poszczególnych roślin.

Ogród zdalnie sterowany

Cały system nawadniający można oczywiście uruchamiać i wyłączać ręcznie. Ale wymaga to czyjejś obecności i łatwo zapomnieć o zamknięciu zaworu. Wygodniej i oszczędniej jest zarządzać podlewaniem za pomocą sterownika. Ogród sam się podleje nawet wtedy, gdy właściciel będzie na urlopie. Co więcej, można ustawić czas nawadniania na noc, gdy straty z powodu parowania są najmniejsze. Jeśli mamy własną pompę, podlewanie będzie tańsze, bo skorzystamy z nocnej taryfy energii. Nie trzeba się martwić, że zraszanie włączy się niepotrzebnie, np. w czasie deszczu. Dostępne są bowiem systemy nawadniania z czujnikiem wilgotności. System nawadniający można też wyposażyć w dozownik do nawozu w płynie, dzięki czemu rośliny będą nie tylko podlewane, ale też zasilane substancjami odżywczymi.

Założenie instalacji

Projekt systemu automatycznego nawadniania nanosimy na plan działki, uwzględniając nasadzenia roślin, ścieżki, małą architekturę i trawnik. Dopasowujemy się do istniejącego ujęcia wody lub zlecamy budowę nowej studni.

Dane firmy

Nova Garden
NIP: 113-220-33-67
REGON: 140548962
ul. Brzozowa 24
05-077 Warszawa

Dane adresowe

Nova Garden
ul. Brzozowa 24
05-077  Warszawa
Gdzie działamy?
Warszawa i okolice
(Józefów, Piaseczno
)