Ogród to nie tylko rośliny, ale też altany, grille, wędzarnie i piece chlebowe, alejki, tarasy, place zabaw, a także okalające teren ogrodzenie. Zaprojektujemy i wykonamy je tak, by były trwałe, funkcjonalne i  tworzyły harmonijną całość z otoczeniem.

Jadalnia w ogrodzie

Przydomowa przestrzeń może pełnić funkcję efektownej  jadalni. Grillowanie i gotowane na świeżym powietrzu to jedna z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu w ciepłych miesiącach. Klientom, którym metalowy grill na kółkach nie wystarcza, polecamy wolnostojące konstrukcje, dopasowane stylem do domu i ogrodu. Materiał budowlany, z którego zostanie wzniesiony grill powinien dobrze komponować się z pozostałymi elementami architektury ogrodowej oraz z samym domem. Budulec musi być mrozoodporny, nienasiąkliwy i jak najmniej porowaty. Najczęściej do budowy grilli używa się klinkieru oraz naturalnych kamieni. Doskonale sprawdzają się cioski lub łupki granitu. Całości dopełnią kamienne blaty oraz elementy z metaloplastyki lub nowoczesne – ze stali nierdzewnej. Stawiamy grille w stylu rustykalnym, śródziemnomorskim lub bardziej minimalistyczne i nowoczesne budowle.

Klientom, którzy szczególnie lubią spędzać czas, przygotowując posiłki na świeżym powietrzu, proponujemy budowę wędzarni, pieca chlebowego, pieca do pizzy lub kuchni fajerkowej.

Wykonujmy również budowle, które będą służyć do biesiadowania i gotowania dla większej liczby osób – przy hotelach i restauracjach.

Miejsce na biesiadę

W ogrodzie warto zadbać o miejsce, w którym będziemy mogli schronić się podczas upału, ale też i przed deszczem. Dobrym rozwiązaniem jest altana. Najczęściej w ogrodach powstają altany drewniane, ale  można się też zdecydować na konstrukcje metalowe lub murowane. Dobrze, jeśli budowla nawiązuje do architektury domu. Jeżeli ma się wtopić w ogród, możemy zbudować ażurową konstrukcję i obsadzić ją pnączami – kwitnącymi lub zimozielonymi. W altanie albo w jej bezpośrednim sąsiedztwie możemy wybudować grill lub kuchnię fajerkową.

Ogrodowe ścieżki

Aby ogród był funkcjonalny, nie może w nim zabraknąć alejek. Projektując ogrodowe ścieżki, należy dopasować je do charakteru ogrodu i zaplanować tak, aby można było łatwo z nich korzystać. W ogrodach o stylu geometrycznym, lepiej wyglądają ścieżki proste, a w ogrodach naturalistycznych te o miękkich łukach. Mają nas nie tylko doprowadzić do celu, ale także urozmaicić przestrzeń. Ścieżki w ogrodzie powinny być trwałe, antypoślizgowe i mrozoodporne. Do ich budowy można wykorzystać różne materiały – kamień, klinkier, żwir czy elementy drewniane. Warto zadbać też o odpowiednie oświetlenie alejek, by móc bezpiecznie się po nich poruszać po zmroku. Tym również możemy się zająć.

Bezpieczny plac zabaw

Urządzając ogród, warto zadbać o bezpieczne miejsce do zabawy dla najmłodszych. Dobrze, by nawierzchnia zabezpieczała ewentualny upadek, a sprzęty były odporne na intensywną eksploatację. Plac zabaw nie musi ograniczać się do piaskownicy i drabinki ze zjeżdżalnią. Możemy zbudować zamek dla księżniczki, statek piracki lub domek na drzewie. Wszystko po to, aby dziecko wolało bawić się na świeżym powietrzu, zamiast spędzać czas przed telewizorem lub z tabletem.

Realizujemy też większe zamówienia – budujemy place zabaw ogólnodostępne, przy hotelach czy przedszkolach.

Ogrodzenia

Drewniany płot, kamienny mur czy ogrodzenie z elementami metaloplastyki – wybór należy do naszych Klientów. My zajmiemy się tym, by ogrodzenie było trwałe i estetyczne. Ważne też, by pasowało do elewacji domu.

Ogrodzenie może też służyć podziałowi ogrodu – wydzieleniu części warzywnej, placu zabaw lub przestrzeni dla zwierząt. Tu wskazane są lżejsze, dekoracyjne konstrukcje. Można wybrać kamienne lub ceglane murki, ale też drewniane lub wiklinowe płotki.

Dane firmy

Nova Garden
NIP: 113-220-33-67
REGON: 140548962
ul. Brzozowa 24
05-077 Warszawa

Dane adresowe

Nova Garden
ul. Brzozowa 24
05-077  Warszawa
Gdzie działamy?
Warszawa i okolice
(Józefów, Piaseczno
)