Wybierając drzewa, krzewy, byliny i rośliny jednoroczne, korzystamy z oferty najlepszych dostawców z naszego kraju. Jeżeli klient nie zdecyduje się na powierzenie swojego ogrodu profesjonalnej firmie i będzie dbał o zieleń we własnym zakresie, wybieramy rośliny łatwe w uprawie, które nie wymagają przesadzania, wykopywania, intensywnego nawożenia oraz przycinania. Zwracamy uwagę na mrozoodporność i podatność na choroby roślin. Każda sadzonka ma swoje wymagania. Jedne preferują cień, inne miejsca nasłonecznione, glebę piaszczystą i przepuszczalną, albo mokrą i próchniczą. Trzeba uwzględnić też to, czy miejsce jest zaciszne, czy narażone na silny wiatr. Ważne jest również, by rośliny żyły ze sobą w symbiozie i jedne drugich nie zagłuszały.

Feeria barw

Rośliny powinny zdobić ogród przez cały rok. Jeśli decydujemy się na kwietny ogród, staramy się, aby cieszył oko feerią barw przez cały sezon. Po przekwitnięciu jednych, kwitnienie zaczynają inne gatunki. Jeśli klient woli ogród w bardziej stonowanych barwach, proponujemy mu rośliny zimozielone, które też potrafią się bardzo różnić –występują w odcieniach żółtych i brązowych, przez zieleń aż po barwę niebieską i srebrzystą. W ten sposób unikamy monotonii. Nasadzenia różnicujemy również ze względu na kształt roślin i wielkość. Dzięki temu jedne drugich nie zasłonią, a cała kompozycja będzie harmonijna.

Test dla sadzonki

Przed posadzeniem dokładnie badamy materiał szkółkarski pod kątem ewentualnych chorób, deformacji i uszkodzeń. Sprawdzamy, czy sadzonka jest dobrze ukorzeniona i czy nie jest przesuszona. Dzięki temu powinna się przyjąć i stanowić ozdobę ogrodu.

Dane firmy

Nova Garden

NIP: 113-220-33-67

REGON: 140548962

Dane adresowe

Nova Garden

ul. Brzozowa 24

05-077  Warszawa