Kiedyś szczytem marzeń każdego mieszczucha był kawałek trawnika obsadzony dookoła iglakami. Na szczęście czasy i gusta się zmieniły. Do przydomowych ogródków  wkroczył nowoczesny design, ale wielu jest też miłośników romantycznych ogrodów angielskich, tradycyjnych ogrodów  włoskich, czy inspirowanych polską wsią ogrodów rustykalnych. Modne są elementy japoński

Z chęcią wsłuchamy się w Państwa oczekiwania i podpowiemy, jak sprawić, by ogród był nie tylko piękny, ale i  funkcjonalny. Nie jest istotne, jak dużym terenem dysponuje nasz Klient. Nawet na niewielkiej powierzchni można urządzić ogród, w którym pobyt będzie prawdziwą przyjemnością.

Dobierzemy roślinność najlepszą pod względem hodowlanym oraz estetycznym i zaplanujemy jej rozmieszczenie. Doradzimy, jak ją pielęgnować lub sami się tym zajmiemy. Weźmiemy pod uwagę nie tylko preferencje estetyczne przyszłych użytkowników ogrodu, ale i ich zainteresowania.

Wymarzony plac zabaw

Rodziny z dziećmi potrzebują prywatnych placów zabaw. Zarówno rośliny jak i mała architektura w takim ogrodzie muszą być bezpieczne dla najmłodszych. Ale bezpieczeństwo to nie wszystko! Możemy stworzyć na placu zabaw gniazdo piratów, ściankę wspinaczkową czy bazę w domku na drzewie.

Psia rezydencja

 Innego podejścia wymaga ogród przyjazny dla zwierząt. Potrafimy pogodzić piękno zieleni z funkcjonalnością, jakiej wymagają nasz pupile. Niedopuszczalne jest zamykanie zwierzaka na cały dzień w boksie tylko po to, by nie zniszczył roślin. Aby ochronić zieleń, wystarczy właściwie wytyczyć ścieżki i nauczyć psa, gdzie może wchodzić.. Do budowy ścieżek w ogrodzie wybieramy materiały, które nie będą ranić  łap. Nawierzchnie gruntowe nie sprawdzają się, ponieważ w czasie deszczowej pogody na ścieżkach tworzy się błoto, które pupil może przynieść do domu. Jeśli pies ma mieszkać na zewnątrz, możemy mu zbudować budę, która będzie nie tylko pasować do domu i otoczenia, ale będzie też miejscem lubianym przez czworonoga.

Biesiada przy grillu 

Ogrody dla osób przyjmujących gości i lubiących biesiadowanie wyposażamy w altany, kuchnie letnie czy miejsca ogniskowe. Przydomowa przestrzeń może pełnić funkcję efektownej jadalni. Klientom, którym metalowy grill na kółkach nie wystarcza, polecamy wolnostojące konstrukcje, dopasowane stylem do ogrodu – obłożone cegłą klinkierową, kamieniem łupanym, piaskowcem lub z nowoczesnymi elementami ze stali nierdzewnej.

Ogród sportowców

Osoby aktywne fizycznie będą zadowolone z własnego boiska, kortu czy siłowni na świeżym powietrzu. Zdrowiej przecież ćwiczyć na łonie natury niż w zamkniętym pomieszczeniu.

W stylu eko

Pasjonatów kulinarnych zadowoli funkcjonalny, ale i estetyczny  ogródek warzywny. Warzywami i ziołami możemy uzupełniać rabaty ozdobne i tworzyć z nich barwne kompozycje. Polecamy też budowę kuchni ogrodowej, wyposażonej w grill, wędzarnię, kuchnię fajerkową, piec chlebowy lub do pizzy.

Dla zapracowanych

Osobom, które cenią kontakt z naturą, ale ze względów zawodowych nie mogą poświęcić wiele czasu na pielęgnację zieleni, architekt krajobrazu zaprojektuje ogród, który sam się podleje, a posadzone w nim rośliny nie będą potrzebowały uwagi. Wystarczy zaprogramować automatyczną kosiarkę lub zlecić nam pielęgnację.

 

Dane firmy

Nova Garden

NIP: 113-220-33-67

REGON: 140548962

Dane adresowe

Nova Garden

ul. Brzozowa 24

05-077  Warszawa