Zakładając trawnik, musimy podjąć decyzję, czy będzie on rekreacyjny, czy dekoracyjny. W zależności od tego, na który się zdecydujemy, będziemy musieli posiać inny rodzaj trawy, a także inaczej będzie wyglądać jego pielęgnacja.

Jak w Anglii

W skład mieszanki nasion na trawnik ozdobny wchodzą gatunki, które tworzą dekoracyjną zwartą, gładką i puszystą murawę. Nie są natomiast odporne na deptanie. Trawnik ozdobny wymaga intensywnego koszenia i podlewania.

Dla dzieci i zwierząt 

Trawy wybrane do mieszanki na trawnik rekreacyjny tworzą zwartą i mocną darń. Trawnik rekreacyjny jest mniej efektowny niż  ozdobny, ale za to jest łatwy w utrzymaniu i znosi czasowe zaniedbania w podlewaniu i w koszeniu. Nie wymaga intensywnego nawożenia. Jest też odporny na deptanie.

 Przy wyborze gatunków traw zwracamy również uwagę na nasłonecznienie bądź zacienienie terenu. Nie bez znaczenia jest jakość gleby.

Rolka czy nasiona

Po odpowiednim przygotowaniu podłoża musimy wreszcie odpowiedzieć na pytanie, czy oczekujemy błyskawicznego efektu i rozkładamy trawnik z rolki, czy uzbrajamy się w cierpliwość i zakładamy trawnik z siewu. Trawnik rolowany jest mniej podatny na choroby, działanie szkodników roślinnych oraz niestety dużo droższy. Zaletą jest natomiast to, że możemy rozkładać go przez cały sezon wegetacyjny.

Dane firmy

Nova Garden
NIP: 113-220-33-67
REGON: 140548962
ul. Brzozowa 24
05-077 Warszawa

Dane adresowe

Nova Garden
ul. Brzozowa 24
05-077  Warszawa
Gdzie działamy?
Warszawa i okolice
(Józefów, Piaseczno
)